FAQ

Jaké rozměry může mít SMARTLABEL?

Nejmenší rozměr etikety je 30x15mm, největší je 240x150mm.

Pokud bude smartlabel dále potiskován na termotransfer tiskárně, měl by být rozestup RFID tagů alespoň 44mm a jejich vzdálenost od hrany etikety min. 13mm. Nejmenší potisknutelný smartlabel pak může mít rozměr 30x44mm. Je možno vyrobit i SMARTLABEL menší výšky, u potisku ale je potřeba snížit rychlost tisku, snížit počet čtení a zápisů RFID tagu, což může vést k problémům. Testovány byly etikety 100x27mm s potiskem na tiskárně DATAMAX H4212.
 

Může být SMARTLABEL i bez lepidla?

Ano, RFID INLAY můžeme vložit i do nekonečného pásu papíru. V optimálním případě s tiskovými značkami na rubu nebo výrazným tiskem na líci.
 

Jaký RFID INLAY je možno vložit?

Jakýkoliv "WET INLAY", který je na silikonovém podkladu a má na spodní straně lepidlo.
 

Jakou frekvenci INLAY je možno použít?

Standardně jou vkládány tyto typy INLAY: 125 kHz (LF) 8,2 MHz (EAS) 13,56 MHz ISO 14443 (HF MIFARE) 13,56 MHz (HF -CODE) 865-930 MHz (UHF)
 

Jakou etiketu je možno vyseknout na laserovém výseku?

Rozměr etikety je dán pouze použitým vstupním materiálem,kterou je role o šířce 330mm a délce 2000m. Tvar a rozměr chytré etikety je libovolný ( v případě vložení RFID tagu pak je maximální rozměr 240x150mm).
 

Je možno vysekávanou etiketu perforovat?

Ano, lasery dokáží dynamicky měnit výkon, takže v jednom kroku dokáží jak vyseknout požadovaný rozměr, tak i provést násek materiálu, včetně podkladového silikonu.
 

Je možné vysekávat i jiné materiály, než samolepící etikety?

Laserovým paprskem je možno vyseknout většinu materiálů navinutých v rolích nebo kartonech A4. Výjimkou jsou materiály s obsahem PVC.
 

Je možné vysekávat i etikety s předtiskem?

Ano, Výsekový stroj má několik grafických čidel a je možné jej nastavit na výsek podle natisknuté grafiky.
 

Jaký je minimální počet etiket k odběru?

Díky laserové technologii výseku není potřeba mechanických nástrojů a tak je možno vyseknout i jednu etiketu konkrétního rozměru.
 

Jaké podklady je třeba k výrobě atypické etikety?

Podkladem k laserovému výseku je formát AI (Adobe Illustrator). Tento si můžete vytvořit sami nebo Vám jej vytvoří naši technici.